Zgodnie z art. 10 ust. 1 Ustawy o komornikach sądowych z dnia 22 marca 2018 r., wierzyciel ma prawo wyboru komornika na obszarze właściwości sądu apelacyjnego, na którym znajduje się siedziba kancelarii komornika właściwego zgodnie z przepisami ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego.

Mając na uwadze powyższe przepisy Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Turku Damian Andrzejewski może prowadzić sprawy, w których miejsce zamieszkania lub siedziba dłużnika, znajduje się w obszarze właściwości Sądu Apelacyjnego w Poznaniu.

Wyjątek stanowią sprawy:

o egzekucję z nieruchomości, o wydanie nieruchomości, o wprowadzenie w posiadanie nieruchomości, o opróżnienie pomieszczeń, w tym lokali mieszkalnych, z osób i rzeczy.

Egzekucja z nieruchomości dłużnika może być prowadzona wyłącznie przez Komornika działającego przy Sądzie Rejonowym, w którego rewirze położona jest nieruchomość.

W zakresie egzekucji z nieruchomości Komornik Sądowy Damian Andrzejewski  swoją właściwością obejmuje obszar Sądu Rejonowego w Turku.

Jeżeli dłużnik mieszka lub ma siedzibę poza właściwością Sądu Rejonowego w Turku, należy we wniosku egzekucyjnym umieścić adnotację: „Wyboru Komornika dokonano w oparciu o art. 10 ust. 1 Ustawy o komornikach sądowych z dnia 22 marca 2018 r.”.

Kancelaria obejmuje właściwość Sądu Rejonowego w Turku, do której należy miasto Turek (62-700)

oraz następujące gminy:

-Brudzew ( 62-720)

Bierzmo, Bierzmo Duże, Bogdałów, Bogdałów-Kolonia, Bratuszyn, Brudzew, Brudzew-Kolonia, Brudzyń, Chrząblice, Cichów, Dąbrowa, Galew, Głowy, Halinów, Izabelin, Janiszew, Janów, Kolnica, Kozubów, Koźmin, Krwony, Krwony-Kolonia, Kuźnica Janiszewska, Kuźnica Koźmińska, Kwiatków, Marulew, Olipmia, Podłużyce, Poduchowne, Sacały, Smolina, Tarnowa, Wincentów.

-Dobra (62-730)

Chrapczew, Czajków, Czyse, Dąbrowa, Długa Wieś, Dąbrowica, Dąbrowica-Kolonia, Dobra, Januszówka, Józefów, Kaczki, Kościanki, Linne, Łęg Piekarski, Mikulice, Miłkowice, Młyny Piekarskie, Młyny Strachockie, Moczydła, Ostrówek, Piekary, Potworów, Rzechta, Rzymsko, Rzymsko BG, Skęczniew, Stawki, Stafanów, Strachocice Kolonia, Strachocice Wieś, Szymany, Ugory, Wola Piekarska, Zagaj, Zborów, Żeronice.

-Kawęczyn (62-704)

Będzichów, Borek Głuchowski, Chocim, Ciemień, Dzierzbotki, Dziewiątka, Głuchów, Kawęczyn, Kolonia Lipicze, Kowale Pańskie, Kowale Pańskie-Kolonia, Leśnictwo, Marcinów, Marcjanów, Marianów, Marianów-Kolonia, Milejów, Młodzianów ,Nowy Czachulec, Nowy Orzepów, Nowy Świat, Pacht, Siedliska, Siewieruszki Małe, Siewieruszki Wielkie, Skarżyn, Stanisława, Tokary Pierwsze, Okręglica, Tokary Drugie, Wojciechów, Zacisze, Żdżary.

-Malanów (62- 709)

Bibianna, Bielawy, Brody, Celestyny, Deszno-Leśniczówka, Deszno, Czachulec Stary, Dziadowice, Dziadowice-Folwark, Feliksów, Grabków, Józefów, Kotwasice, Lipiny, Malanów, Miłaczew, Miłaczewek, Miłaczew-Kolonia, Miłaczewskie -Młyny, Paździerowice, Popielarz, Poroże, Rachowa, Skarżyn-Kolonia, Targówka, Zygmuntówek, Żdżenice.

-Przykona (62-731)

Aleksandrów, Bądków Drugi, Bądków Pierwszy, Boleszczyn, Czarnowiec, czarny Las, Dąbrowa, Ewinów, Gajówka, Gąsin, Helenów, Jakubka, Jeziorko, Józefin, Kaczki Plastowe, Laski, Łęg Piekarski, Młyniska, Olszówka, Posoka, Paulinów, Przykona, Psary, Radyczyny-Kolonia, Radyczyny, Rogów, Sarbice, Słomów Górny, Słomów Kościelny, Słomów, Smulsko, Stefanów, Trzymsze, Wichertów, Wspólne, Zimotki, Zwierzyniec,Żeroniczki.

-Tuliszków (62-740)

Babiak, Bugaj, Dęby, Dryja, Gadomskie Holendry, Gozdów, Grabowiec, Grzymiszew, Imiełków, Józinki, Kępina, Kiszewy, Krępa, Krótkie Huby, Nowy Świat, Ogorzelczyn, Paluszek, Piętno, Ruda, Sarbicko, Smaszew, Tarnowa, Tuliszków (miasto), Wielopole, Wróblina, Wygoda, Wymysłów, Zadworna.

-Turek (62-700)

Albertów, Budy Słodkowskie, Cisew, Cisew Mały, Chlebów, Dąbrowa, Dębina, Dzierżązna, Folusz, Grabieniec, Józefów, Kaczki Mostowe, Kalinowa, Korytków, Kaczki Średnie, Kowale Księże, Muchlin, Obrębizna, Obrzębin, Pęcherzew, Poduchowne, Szadów Księży, Słodków, Słodków-Kolonia, Szadowskie Góry, Szadów Pański, Turkowice, Turkowice-Kolonia, Turek (miasto), Wietchinin, Warenka, Wichrza, Wrząca, Zdrojki, Żuki.

-Władysławów (62-710)

Beznazwa, Chylin, Felicjanów, Głogowa, Jabłonna, Józefów, Kamionka, Kuny, Leonia, Małoszyna, Mariantów, Międzylesie, Milinów, Natalia, Olesin, Piorunów, Polichno, Przemysławów, Przyborów, Russocice, Skarbki, Stawki, Stefania, Tarnowski Młyn, Wandów, Władysławów, Wyszyna, Władysławów.